АНАЛІЗ ВПЛИВУ ЗМІЩЕНЬ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ НА СТАБІЛЬНІСТЬ КООРДИНАТНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0130-6014.2019.66.19-24Ключові слова:
рухи земної поверхні, геодезичні задачі, космічні методи, перманентні станції, кінематична система координатАнотація
Розглянуто причини, що призводять до нестабільності заданої в країні системи координат. Визначено перелік геодезичних задач, для однозначного розв’язання яких потрібно виконувати систематичні дослідження рухів земної поверхні, зважаючи на їх характеристики під час опрацювання результатів геодезичних спостережень.
Розглянуто основні сучасні методи космічної геодезії, які використовують для вивчення всіх можливих впливів (припливних, обертання Землі, зміни гравітаційного поля, рухів полюсів та ін.) на вертикальні та горизонтальні рухи земної поверхні.Посилання
Kolomiets, A.G. (2010). Razrabotka metodov fiksatsii kinematicheskoi sistemy koordinat po dannym geodezicheskikh izmerenii [Development of methods for fixing the kinematic coordinate system according to geodetic measurements]. Extended abstract of candidate’s thesis. Vladivostok: Institut prikladnoi matematiki DVO RAN [in Russian].
Krasnorylov, I.I., & Plakhov, Yu. V. (1976). Osnovy kosmicheskoi geodezii [Basics of space geodesy]. Moskva: Nedra [in Russian].
Kucher, O.V., Starovierov, V.S., & Danyliuk, O.Yu. (2016). Suchasni napriamky geodezychnykh doslidzhen zmishchen zemnoi poverkhni kosmichnymy metodamy [Modern directions of geodetic studies of displacements of the Earth's surface by space methods]. Mistobuduvannia ta terytorialne planuvannia – Urban and territorial planning, 59, 261 – 269 [in Ukrainian].
Romaniuk, V.V. (2015). Geodynamichna interpretatsiia vertykalnykh rukhiv zemnoi kory Yevropy, vyznachenykh za danymy GNSS-vymiriv [Geodynamic interpretation of vertical movements of the Earth's crust of Europe, determined according to GNSS measurements]. Extended abstract of candidate’s thesis. Lviv: Natsionalnyi universytet “Lvivska politekhnika” [in Ukrainian].
Yatskiv, Ya.S., Bolotina, O.V., Bolotin, S.A., Medvedskii, M.M., Khoda, O.O., & Volvach, O.Ye. (2005). Ukrainska merezha stantsii kosmichnoi geodezii ta geodynamiky [Ukrainian network of stations of space geodesy and geodynamics]. Natsionalna akademiia nauk Ukrainu, Golovna astronomichna observatoriia [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються науково-технічному збірнику "Інженерна геодезія", погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Політика збірника дає згоду і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Авторське право на публікацію залишається за авторами. За достовірність викладених фактів, цитат та інших відомостей відповідальність несе автор.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на збірник "Інженерна геодезія" як на місце першої публікації та на Київський національний уніврситет будівництва і архітектури" як на Видавця.