РОЗРАХУНОК ПАРАМЕТРІВ АЕРОФОТОЗЙОМКИ ПІД ЧАС ПАСПОРТИЗАЦІЇ МАГІСТРАЛЬНИХ ТРУБОПРОВОДІВ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0130-6014.2019.66.45-51Ключові слова:
аерофотозйомка, безпілотні літальні апарати (БПЛА), паспортизація, продуктивність цифрової камериАнотація
У статті розглянуто особливості розрахунку параметрів аерофотозйомки з безпілотних літальних апаратів (БПЛА) під час паспортизації магістральних трубопроводів. Викладено спосіб оперативного оцінювання якості аерофотозйомки з безпілотних літальних апаратів.
У роботі проаналізовано переваги аерофотозйомки об'єктів магістральних трубопроводів та представлені параметри літака на маршруті. Крім того, встановлено порядок виконання аерофотознімальних робіт для цілей картографування. Необхідність аерофотознімання пояснюється тим, що за багато років в Україні накопичився величезний масив інформації про діючі магістральні трубопроводи-газопроводи. Однак ці дані частково не впорядковані, а частково втрачені, що не дає можливості оперативно скористатися ними в разі аварійної ситуації або обґрунтовано планувати роботи з реконструкції.
Запропонований розрахунок параметрів аерофотозйомки об'єкта орієнтований на потреби технічного обслуговування і забезпечення цілісності та безпеки трубопровідної системи в процесі її експлуатації.Посилання
Skybiev S.I. (2009). Inovacionnaya deyatelnost Gosudarstvennogo Universiteta po zemleustrojstvu [Innovative activities of the State University for Land Management]. Land management, cadastre and land monitoring, N9,50 [in Russian].
Mitin M.D., Nikolskij D.B. (2013). Sovremennue tendecii razvitiya otrasli bespilotnuh letatelnuh apparatov [Current trends in the development of the industry of unmanned aerial vehicles]. Geomatics N4-27-31 [in Russian].
Staroverov V.S., Nikitenko K.A. (2018). Ocinka tochnosti dustancijnoi diagnostuku truboprovodu z zastosyvannyam bpl serii supercam [Estimation of the accuracy of the remote diagnostics of the pipeline with the use of a series of supercam ]. Inzhenerna heodeziia - Engineering geodesy, 65, 25-32 [in Ukrainian].
Chibiryakov V.K., Staroverov V.S., Nikitenko K.A. (2017). Zastosuvannya metodiv dystancijnogo kontrolu dlia monitoryngu magistralnyh naftoprovodiv i gazoprovodiv [Application of remote control methods for monitoring of main oil pipelines and gas pipelines]. Inzhenerna heodeziia - Engineering geodesy, 63, 475-479 [in Ukrainian].
Information and analytical magazine on land management, geodesy, cartography and navigation [Unmanned Systems]. (n.d.) unmanned.ru. Retrieved from http://www.myshared.ru/slide/430644. [in Russian].
Instrukciya po fotogrammetricheskim rabotam pri sozdanii cifrovuh topograficheskih kart I planov (2002). [Instructions for photogrammetric work when creating digital topographic maps and plans]. Moscow: Federal Service of Geodesy and Cartography of Russia. [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються науково-технічному збірнику "Інженерна геодезія", погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Політика збірника дає згоду і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Авторське право на публікацію залишається за авторами. За достовірність викладених фактів, цитат та інших відомостей відповідальність несе автор.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на збірник "Інженерна геодезія" як на місце першої публікації та на Київський національний уніврситет будівництва і архітектури" як на Видавця.