ОЦЕНКА МОНИТОРИНГА ПРОЦЕССА ДЕФОРМАЦИИ И ОСАДКИ ПРЯМОЛИНЕЙНОГО ВЕРТИКАЛЬНОГО СТЕРЖНЯ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0130-6014.2019.67.15-21Ключові слова:
деформация, осадка, напряжения, предел упругости, вертикальный металлический стержень, точность измерений, датчики деформации, геодезический мониторинг.Анотація
На примере вертикального стержня из низкоуглеродистой стали, который жестко закреплен и деформируется в результате осадки нижнего основания, сделан расчет точности измерения деформации растяжения при условии, что она позволит отследить предел упругости. Показана возможность измерения деформации с помощью тензометрических датчиков. Рассмотрены вопросы мониторинга такой конструкции.
Посилання
Isayev A.P., Shul'ts R.V., Gulyayev YU.F., Strilets V.S. (2017). Printsipy izmereniya osadki staticheski neopredelimykh konstruktsiy (na primere pryamolineynogo vertikal'nogo sterzhnya) [Principles of measuring the settlement of statically indeterminate structures (by the example of a straight vertical bar)]. Inzhenerna heodeziia - Engineering geodesy, 64, 55-66 [in Ukrainian].
Inzhenernyy spravochnik: stali po GOST, klassifikatsiya, svoystva. Retrived from: https://dpva.ru/Guide/GuideMatherials/Metalls/SteelsAndSteelAlloys/SteelsToGostClassification/SteelsToGostClassificationPrint/.
Studopediya: diagramma rastyazheniya stali marki St3. Retrived from: https://studopedia.su/19_95574_diagramma-rastyazheniya-stali-marki-st.html.
Elektronnaya elektrotekhnicheskaya biblioteka. Retrived from: http://www.electrolibrary.info/subscribe/sub_16_datchiki.html.
Datchiki deformatsii (ekstenzometry). Retrived from: http://www.devicesearch.ru.com/article/datchiki_deformacii
TMG. Tsifrovoy tenzodatchik deformatsii. Retrived from: http://www.ntpgorizont.ru/product/tmg-d01/
Isayev A.P., Gulyayev YU.F., Chulanov P.A. (2019). Osobennosti geodezicheskogo monitoringa raznykh stroitel'nykh konstruktsiy [Features of geodetic monitoring of various building structures]. Mistobuduvannia ta terytorialne planuvannia – Urban and territorial planning, 70, 230-240 [in Rushian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються науково-технічному збірнику "Інженерна геодезія", погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Політика збірника дає згоду і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Авторське право на публікацію залишається за авторами. За достовірність викладених фактів, цитат та інших відомостей відповідальність несе автор.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на збірник "Інженерна геодезія" як на місце першої публікації та на Київський національний уніврситет будівництва і архітектури" як на Видавця.