ПОБУДОВА ЕМПІРИЧНОЇ ФОРМУЛИ ГРАНИЧНОГО ВІДХИЛЕННЯ ЗАЛІЗОБЕТОННИХ КОЛОН ВІД ВЕРТИКАЛІ НА ОСНОВІ АНАЛІЗУ ЇХ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0130-6014.2019.67.46-55Ключові слова:
емпірична формула, граничне відхилення, напружено-деформований стан, залізобетонна колона.Анотація
Побудовано спрощену емпіричну формулу для практичного визначення граничного відхилення залізобетонних колон від вертикалі на основі методу, який враховує напружено-деформований стан конструкції, виходячи з Гаусового показника надійності колони. Формула отримана на основі обробки статистичних даних різних колон на різних поверхах різноманітних об’єктів. Досліджено лінійну та степеневу функції для апроксимуючої кривої. Для зручності практичного застосування рекомендовано найпростіший варіант кривої тренду – лінійну. В якості аргументу кривої використано площу поперечного перерізу бетону, віднесену до довжини (висоти) колони. В цій площі враховано площу арматури. Лінійна емпірична залежність з таким аргументом дала високе значення показника надійності тренду.
Посилання
Bachyshyn, B. D., Yarmolin D. V. (2018). Obhruntuvannia hranychnoho vidhylennja zalizobetonnykh kolon vid vertykali na osnovi analizu jikh napruzheno-deformovanogo stanu [Justification of the boundary deviation of reinforced concrete columns from the vertical based on the analysis of their stress-strain state]. Inzhenerna heodeziia – Engineering geodesy, 65, 9–16 [in Ukrainian].
Jehorov, A. I. & Isajev, А. P. (2002). Raschet dopustimoj tehnologicheskoj pogreshnosti vozvedenija sooruzhenij bashennogo tipa [Calculation of allowable technological error the construction of tower type structures]. Inzhenerna geodezija – Engineering geodesy, 48, 94–99 [in Russian]
Nesushchіe і ohrazhdaiushchіe konstruktsіjі [Supporting and protecting structures]. (1987). SNIP 3.03.01-87 from 1st June 1987 - Мoscow: TSTIP USSR State Construction Committee [in Russian].
Staroverov, V. S. & Adamenko, O.B. (2009). Metodyka vyznachennja tochnosti heodezychnyx robit pry budivnytsvi mostovykh perekhodiv shljakhom modeljuvannja napruzheno-deformovanoho stanu konstruktsiy [Technique of determining the accuracy of geodetic work at the construction of highway stream crossings by modeling the stress-strain state of structures]. Вісник геодезії та картографії. Visnyk heodeziji ta kartografiji – Bulletin of Surveying and Mapping, 5, 7–12 [in Ukrainian].
Chibirjakov, V. К. & Staroverov, V. S. & Adamenko, O.B. (2010). Vyznachennja tochnosti heodezychnyx robit pry budivnytsvi arcovykh mostovykh opor [Determining the accuracy of geodetic work at the building of arch bridge constructions]. Inzhenerna geodezija – Engineering geodesy, 55, 195–203 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються науково-технічному збірнику "Інженерна геодезія", погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Політика збірника дає згоду і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Авторське право на публікацію залишається за авторами. За достовірність викладених фактів, цитат та інших відомостей відповідальність несе автор.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на збірник "Інженерна геодезія" як на місце першої публікації та на Київський національний уніврситет будівництва і архітектури" як на Видавця.