ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕФОРМАЦІЇ ОДИНОЧНОГО АНАЛІТИЧНОГО АЕРОЗНІМКА З ДРОНА
DOI:
https://doi.org/10.32347/0130-6014.2019.67.95-101Ключові слова:
квадрокоптер, аналітичний аерознімок, елементи зовнішнього орієнтування, ітераційне рішення, натурний жезл, опознак, екстраполяційне, інтерполяційне розташування опознаків.Анотація
На основі аналітичного моделювання компланарного зв’язку між точками земної поверхні та їх зображенням на аналітичних аерознімках розглянуто особливості визначення елементів зовнішнього орієнтування при аерозніманні з борта безпілотного літального апарата. Показана деформація центральної проекції при екстраполярному та інтерполярному розташуванні опознаків, за допомогою яких обчислюється зворотна фотограмметрична задача. За проведеним аналізом надані рекомендації по використанню різних методів прив’язування до опознаків.
Посилання
Lobanov, A.N., Dubinovskii, V.B., Salischev, A.I., et al. (1989). Analiticheskie modeli mestnosti I snsmkov (maretnue snimki)[Analytical models of terrain and images (layout images)] Moskva: Nedra [in Russian].
Katushkov, V.O. (2000). Analiichne moduliuvannia maketnikh znimkiv [Layout images analytical modeling]. Inzhenerna geodeziia – Engineering geodesy, 42, 66-73 [in Ukrainian].
Atamanenko, Y.Y., Kulikovska, O.Y., et al.(2016). Sposob vuznachennia lineinyh elementiv ziomki mistevosti bezpilotnoim modelliu [The way to determine a surveying linear elements via UAV model]. Girnychii visnnyk – Mining bulletin, 101, 41- 46 [in Ukrainian].
Katushkov,V.O., & Shults,R.V., et al.,(2012). Iteratsiinui protsess obchilennia komplanatornoi zalezhnosti v nazemniiprikladnoi fotogrammetrii [Urban Design and Territory Planning]. Mistobuduvannia ta teritorialne planuvannia. - Urban Design and Territory Planning, 46, 260 – 268 [in Ukrainian].
Fraser, C. S., (1982). Optimization of Precision in Close-Range Photogrammetry. Photogrammetric Engineering and Remote Sensing, American Society of Photogrammetry, 48(4), 561 – 570.
Fraser, C. S., (1984). Network Design Optimization in Non-Topographic Photogrammetry. XVth ISPRS Congress Technical Commission V: OTHER APPLICATIONS OF PHOTOGRAMMETRY AND REMOTE SENSING, 17–29, June 1984, Rio de Janeiro, Brasil, 296 – 307.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються науково-технічному збірнику "Інженерна геодезія", погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Політика збірника дає згоду і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Авторське право на публікацію залишається за авторами. За достовірність викладених фактів, цитат та інших відомостей відповідальність несе автор.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на збірник "Інженерна геодезія" як на місце першої публікації та на Київський національний уніврситет будівництва і архітектури" як на Видавця.