МУАРОВИЙ МЕТОД РЕЄСТРАЦІЇ ПЕРЕТИНІВ ПОВЕРХНІ ЛОКАЛЬНИХ ОБ'ЄКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0130-6014.2019.67.102-109Ключові слова:
лінійний растр, інтерференція, сімейство ізоліній, муаровий ефект, реальний час.Анотація
В роботі вирішується завдання візуалізації ізоліній рельєфу на поверхні об'ємних тіл із застосуванням явища інтерференції (муарового ефекту), а також обробки матеріалів зйомки з використанням сучасних технологій і програмних засобів цифрових фотограмметрії. Ідея методів полягає в проектуванні на об'єкт лінійних растрів, спостереженні, в реальному часі, муаровою картини і, при необхідності, фотографуванні локалізованого на об'єкті сімейства ізоліній з подальшою обробкою в сучасних графічних редакторах.
Посилання
Karasev V.A. (Eds.). (1979). Golograficheskiye nerazrushayushchiye issledovaniya. Holographic non-destructive research. (V.A. Karasev, Trans). Moscow: Mashinostroyeniye [in Russian].
Presnukhin L.I., Shangin V.F. & Shatalov Yu.A. (1969). Muarovyye rastrovyye datchiki polozheniya i ikh primeneniye. Moire raster position sensors and their application. Moscow: Mashinostroyeniye [in Russian].
Certificate of authorship 545864 USSR, MCI G 01 C 11/04. (1977). Molyavko M.A., Mutallibov A-A. & Belous V.V. Sposob polucheniya izoliniy na fotosnimke. The method of obtaining isolines in the photograph. [Bulletin 4: February 1977].
Sosnov A.N. (1985). Opticheskiy proizvodstvennyy control. Optical production control]. Moscow: Mashinostroyeniye [in Russian].
Vandezand James, Reed Phil & Kriegel Eddie (2013). Autodesk: Revit Architecture 2013-2014. Ofitsial'nyy uchebnyy kurs Autodesk: Revit Architecture 2013-2014. Official training course] Moscow: DMK Press [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються науково-технічному збірнику "Інженерна геодезія", погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають збірнику право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у збірнику "Інженерна геодезія".
- Політика збірника дає згоду і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Авторське право на публікацію залишається за авторами. За достовірність викладених фактів, цитат та інших відомостей відповідальність несе автор.
Автори можуть використовувати власні матеріали у інших виданнях за умови посилання на збірник "Інженерна геодезія" як на місце першої публікації та на Київський національний уніврситет будівництва і архітектури" як на Видавця.